O katolickiej wizji choroby i cudownego z niej uleczenia będą mówili goście kolejnego spotkania "Duchowość dla Warszawy".
Kolejne spotkanie "Duchowości dla Warszawy" dotyczyć będzie tego, co nas boli, i tego, co zadziwia. Będzie poświęcone tematyce choroby, uzdrowienia i cudów. Każde cierpienie, ból, niepełnosprawność rodzą w nas pytania o ich sens, o to, czy tego Bóg właśnie chce. Rodzi się wtedy instynktowna modlitwa, wołanie do Stwórcy, żeby ratował z tragicznej sytuacji, uzdrowił to, co chore lub niesprawne. I cuda się zdarzają. Ich dowody w postaci dziękczynnych wotów możemy zobaczyć nie tylko na na ścianach sanktuarium na Jasnej Górze. Czytamy o nich przy okazji beatyfikacji i kanonizacji. Te cuda dzieją się także po cichu, zwyczajnie, wokół nas, a czasami i w naszym życiu.
O tym, czy choroba jest karą za grzechy, jak modlić się o uzdrowienie i co zrobić, kiedy Boża interwencja nie przychodzi, będą mówili księża profesorowie: Andrzej Kobyliński z UKSW (filozof, etyk) oraz Krzysztof Guzowski z KUL (teolog dogmatyk).
Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na spotkanie do Centralnej Biblioteki Rolniczej (ul. Krakowskie Przedmieście 66) 27 listopada o godz. 19.
Jak zwykle interesująco i z humorem moderować je będą: rektor PWTW ks. prof. Krzysztof Pawlina oraz wykładowca s. dr Judyta Pudełko PDDM.
Relacje z poprzednich spotkań: