Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Decyduje się za rodziców" - Hanna Gronkiewicz-Waltz o Deklaracji LGBT+

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie podpisałaby dokumentu o prawach społeczności LGBT.

W telewizyjnym programie "Fakty po Faktach" 8 marca była prezydent Warszawy, odnosząc się do deklaracji LGBT+ podpisanej przez jej następcę Rafała Trzaskowskiego, stwierdziła, że ma w stosunku do niej wątpliwości. Jej zastrzeżenia budzi zwłaszcza część zapisów powołująca się na standardy WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) w edukacji seksualnej dzieci w szkołach.

"Przeczytałam te standardy WHO. One są takie, że nie wszyscy rodzice się na to zgodzą. Głównie jeśli chodzi o standardy wychowania. Jest kwestia, że decyduje się za rodziców. W konkretnych przedziałach wiekowych trzeba podejmować konkretne działania wychowawcze, ja jako matka i jako babcia poprzesuwałabym te standardy" - mówiła H. Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+ na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych miesiąc temu, przyznając tym środowiskom szczególne przywileje. Tę decyzję skrytykowała prawica, przeciwko niej protestują rodzice, krytycznie wypowiedzieli się też w specjalnym komunikacie biskupi obu warszawskich diecezji.

"Nie można dopuszczać do jakiejkolwiek dyskryminacji nie tylko ze względu na rasę i wyzwanie, ale także orientację seksualną, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości" - mówiła w programie H. Gronkiewicz-Waltz i wytłumaczyła, dlaczego sama nie podpisała takiego dokumentu. "Uważałam, że nie należy niczego podpisywać z konkretnymi grupami, bo tak samo pewną troską trzeba objąć seniorów, środowiska LGBT, uchodźców czy rodziców borykających się z problemami wychowawczymi" - dodała.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • kawa
    15.03.2019 19:42
    Szkoda, że mądrze gada dopiero jak przestała rządzić Warszawą
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama