Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zmarł ks. kan. Zbigniew Paweł Grochal

W Niedzielę Chrztu Pańskiego zmarł emerytowany proboszcz parafii św. Faustyny Kowalskiej w Sękocinie Starym.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego zmarł w wieku 71 lat ks. kan. Zbigniew Paweł Grochal. W kapłaństwie przeżył 27 lat. Był doktorem filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, emerytowanym proboszczem parafii św. Faustyny Kowalskiej w Sękocinie Starym.

Urodził się w rodzinie Henryka i Zofii z d. Sołtys, 4 marca 1946 r. w Żywcu. Wyświęcony został na kapłana 24 maja 1990 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przez kardynała Józefa Glempa. Był wikariuszem w parafii św. Klemensa PM w Klembowie, par. św. Mikołaja w Grójcu oraz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. Od 1995 r. był rezydentem w parafii Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Żbikowie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w parafii św. Faustyny Kowalskiej w Sękocinie Starym, 10 stycznia o godz. 12. Spocznie na cmentarzu parafialnym w Pęcicach.

9 stycznia o 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta za Zmarłego w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Parkowa 4).

Inni zmarli niedawno kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama