Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wszyscy zapamiętają jego uśmiech

12 lutego 2018 r., w wieku 80 lat, w 53. roku kapłaństwa odszedł do domu Ojca ks. Józef Podstawka dawny proboszcz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

12 lutego 2018 r. kwadrans po północy, w trakcie modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, zmarł w wieku 80 lat, w 53. roku kapłaństwa, ks. Józef Podstawka.

- Był duszą towarzystwa. Wszyscy zapamiętają jego dobroć i uśmiech - mówią kapłani, którzy uczestniczyli w jego wykładach i pracowali z nim na parafiach.

Ks. Józef Antoni Podstawka urodził się 5 stycznia 1938 r. w Lipinach w parafii Jeruzal Miński (obecnie diecezja warszawsko-praska). Wyświęcony został 27 maja 1965 r. przez Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Studiował w Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, uzyskując stopień magistra teologii w zakresie biblistyki, na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (magister teologii w zakresie homiletyki), oraz na Papieskim Wydziale Teologicznym w w Warszawie (doktor nauk teologicznych w zakresie teologii biblijno-pastoralnej).

Był wikariuszem w parafiach: św. Wawrzyńca w Kocierzewie k. Łowicza, św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy k. Rawy Mazowieckiej, Narodzenia NMP w Sochaczewie, św. Marii Magdaleny w Warszawie-Wawrzyszewie.

Pełnił posługę proboszcza parafii św. Floriana w Bedlnie (obecnie diecezja łowicka), był budowniczym i proboszczem kościoła św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie k. Warszawy i proboszczem parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

W latach 1984-2003 wykładał homiletykę w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie oraz retorykę w Wilnie (1992-1994). Był prałatem Kapituły Św. Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Inni zmarli niedawno kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL