Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. Jan Wolski

Był proboszczem w Błoniu, Konstancinie i Załubicach. W kapłaństwie przeżył 55 lat.

W wieku 80 lat 5 marca zmarł ks. prałat Jan Stanisław Wolski. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 8 marca o 11.30 w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach koło Jadowa, po czym Ciało zostanie złożone w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu.

Ks. Wolski urodził się 20 czerwca 1937 r. w Urlach, w domu Aleksandra i Marianny z domu Ziółkowskiej. Wyświęcony został 20 maja 1962 r. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela przez kard. Stefana Wyszyńskiego.

Ks. prałat Jan Stanisław Wolski był wikariuszem w Lubochni, Mszczonowie, Mińsku Mazowieckim, kolegiacie łowickiej, par. św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich oraz - tuż przed posługą na Żoliborzu bł. ks. Jerzego Popiełuszki - w par. św. Stanisława Kostki.

Był również duszpasterzem wśród Polonii w Stanach Zjednoczonych. Przeżył w kapłaństwie 55 lat. Był proboszczem w parafiach: Załubice, św. Józefa w Konstancinie Jeziornie oraz Świętej Trójcy w Błoniu, gdzie od 2007 r. był emerytem oraz ojcem duchownym w dekanacie błońskim. Ostatnio mieszkał w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie. W kapłaństwie przeżył blisko 56 lat.

Inni zmarli niedawno kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL