Nowy numer 14/2020 Archiwum

Zmarł ks. Henryk Kret

W 86. roku życia odszedł do domu Ojca wieloletni mieszkaniec Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Kuria biskupia diecezji warszawsko-praskiej zawiadomiła o śmierci ks. Henryka Kreta, mieszkańca Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Ks. Henryk Kret urodził się 16 czerwca 1932 r., w Ostrowiu na Polesiu w par. Kobryń w diecezji pińskiej, w domu Jana i Zofii z d. Barlak. Wyświęcony został 4 czerwca 1967 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie przez kardynała Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w parafiach: Latowicz, Jakubów, Kałuszyn, Grodzisk Mazowiecki, Skierniewice - par. garnizonowa Wniebowzięcia N.M.P, a następnie proboszczem w Pieczyskach. W latach 1986-1990 przebywał na urlopie zdrowotnym w Domu Księży Emerytów. W latach 1990-1991 pełnił obowiązki rektora kaplicy Św. Grzegorza na Cmentarzu Wolskim. Od 1991 r. był wikariuszem i rezydentem w parafii w Baniosze, a następnie, od 1996 r. - rezydentem w parafii w Mrokowie.

Ks. Henryk Kret, kapłan archidiecezji warszawskiej, od 1997 r. przebywał w Domu Księży Emerytów w Otwocku. Zmarł 10 listopada, w 52. roku kapłaństwa i 86. roku życia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 16 listopada. O godz. 8 zostanie odprawiona Msza św. żałobna w kaplicy Domu Księży Emerytów w Otwocku, a o 11.00 - Eucharystia pogrzebowa w parafii św. Augustyna w Warszawie (ul. Nowolipki 18), po której nastąpi złożenie ciała Zmarłego w grobie rodzinnym
na Cmentarzu Wawrzyszewskim.

Inni zmarli niedawno kapłani:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama