Nowy numer 23/2020 Archiwum

Tejmniczy św. Charbel. Spotkanie "Duchowość dla Warszawy"

Dlaczego maronicki mnich i pustelnik, żyjący ponad sto lat temu, stał się nam teraz tak bliski?

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Wykład, zatytułowany „Charbel: święty inny niż wszyscy”, będzie dotyczył życia, duchowości i świętości jednego z najbardziej niezwykłych i tajemniczych świętych, maronickiego mnicha i pustelnika Charbela Makhloufa, żyjącego w XIX w. na terenie Libanu.

O świętym Charbelu, kościele maronickim i jego duchowości opowiedzą o. dr Zygmunt Kwiatkowski SJ, duszpasterz z Bliskiego Wschodu, oraz o. dr Marek Kotyński CSsR, teolog duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.  

Wykład odbędzie się 23 maja o godzinie 19, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Spotkanie poprowadzi s. dr Judyta Pudełko. Wstęp wolny.

Relacje z poprzednich spotkań:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama