Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Ząbkach Maryja błogosławi dzieciom nienarodzonym przejdź do galerii

- To nie będzie stracona noc. To będzie czuwanie z Matką - mówił o. Stanisław Jarosz OSPPE w parafii Świętej Trójcy w Ząbkach. Oprócz modlitw i nabożeństw przy obrazie peregrynacji, odbędzie się specjalne błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym.

 - Maryja uczy nas Eucharystii, bo to przecież Jej ciało i krew dały ludzką postać Zbawicielowi. Pod Jej sercem rozwijało się serce Syna Bożego. Ona jest źródłem tej tajemnicy przemienienia, która trwa do dzisiaj i w czasie każdej Mszy św. jest uobecniana - mówił bp Solarczyk. - Możemy więc poprosić Maryję: "Naucz mnie, aby również we mnie żyło ciało Twojego Syna, żeby Jego krew była siłą ożywiającą moje życie i by moje serce biło jak serce Jezusa". Po to, żeby inni spotykając nas, dotykali ciała Chrystusa, słuchając nas - usłyszeli słowo Boga, doświadczyli tego, że nasze serca biją mocą Ducha Świętego.

W następnych dniach kopia jasnogórskiej cudownej ikony nawiedzi dwie pozostałe parafie w Ząbkach: Zesłania Ducha Świętego i Miłosierdzia Bożego.

Czytaj także:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL