Nowy numer 22/2020 Archiwum

40 radnych KO. 19 - PiS. Jeden z Lewicy Razem

Koalicja Obywatelska będzie miała samodzielną większość w Radzie Warszawy.

W wyborach z 21 października mandaty radnych dostało aż 40 osób z list Koalicji Obywatelskiej. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało 19 radnych, o trzech mniej niż pod koniec poprzedniej kadencji samorządu. Koalicja Obywatelska zdobyła 43,96 proc. głosów, PiS - 25,51, SLD Lewica Razem - 5,73.

To oznacza samodzielną większość dla radnych Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywą Polską, którzy startowali w wyborach samorządowych pod jednym szyldem. Mandat z ramienia SLD Lewica Razem przypadł Monice Jaruzelskiej, córce gen. Wojciecha Jaruzelskiego, którą poparło 8494 osób.

Rada m.st. Warszawy jest organem stanowiącym i kontrolnym. Decyduje o najważniejszych sprawach miasta i nadzoruje działania prezydenta. Zasiada w niej 60 radnych wybieranych w wyborach powszechnych. Pracami rady kieruje wybierany spośród jej członków przewodniczący, który wraz z wiceprzewodniczącymi tworzy prezydium rady.

Radnymi Warszawy zostali:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama