Nowy numer 39/2022 Archiwum

Rodzice będą protestować przeciwko Deklaracji LGBT+

W poniedziałek 18 marca przed ratuszem na pl. Bankowym odbędzie się Warszawski Protest Rodzin wobec Deklaracji LGBT+.

Społeczny protest zwołuje Centrum Życia i Rodziny, które jest m.in. organizatorem Marszów dla Życia i Rodziny odbywających się w 160 miastach Polski, a także wielu innych wydarzeń i kampanii społecznych.

Warszawski Protest Rodziców rozpocznie się 18 marca o godz. 16 przed stołecznym ratuszem (pl. Bankowy 3/5). Jest odpowiedzią na ostatnie działania prezydenta Warszawy i podpisanie przez niego deklaracji „Warszawska Polityka Miejska na rzecz społeczności LGBT+”.

Wielu rodziców uważa, że dokument jest niezgodny z ich konstytucyjnym prawem do wychowania dzieci według własnych przekonań oraz z obowiązującym prawem oświatowym. Obawia się wprowadzenia do szkół zapowiadanej w deklaracji agresywnej edukacji seksualnej, opartej na budzących sprzeciw standardach WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Ponadto zapowiadany w deklaracji programu „Latarnik”, zakładający zatrudnienie w każdej szkole przynajmniej jednej osoby działającej na rzecz wspierania środowisk LGBT, zdaniem rodziców będzie furtką do wprowadzenia do szkół promocji homoseksualizmu.

Organizatorzy protestu nie zgadzają się też z zapowiadanym objęciem oficjalnym patronatem prezydenta Warszawy Parady Równości w Warszawie czy dofinansowanie z budżetu miasta organizacji kulturalnych czy sportowych sprofilowanych pod kątem środowisk homoseksualnych.

Centrum Życia i Rodziny skierowało do prezydenta Warszawy pismo wzywające do zaprzestania tego typu działań oraz rozpoczęło zbiórkę podpisów pod apelem o interwencję do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. 

Centrum dla Życia i Rodziny poprzez organizację Warszawskiego Protestu Rodzin chce alarmować, że to rodzice, a nie tworzący deklarację LGBT+, powinni decydować o sposobie wychowania własnych dzieci, według swoich przekonań.

Na protest zaproszeni są wszyscy sprzeciwiający się założeniom Deklaracji LGBT+. W spotkaniu wezmą również udział eksperci  z zaproszonych organizacji działających na rzecz rodziców w tym m.in.: Ordo Iuris, Fundacji PRO czy CitizenGO.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy