Nowy numer 22/2020 Archiwum

Adam Struzik dalej marszałkiem mazowieckim?

Chociaż najwięcej mandatów zdobyło na Mazowszu PiS, województwem najprawdopodobniej będzie współrządzić Koalicja Obywatelska i PSL.

Oficjalne wyniki niedzielnych wyborów do sejmiku Mazowsza: 24 mandaty dla PiS, 18 dla Koalicji Obywatelskiej, 8 dla PSL i 1 dla Bezpartyjnych Samorządowców. Wprawdzie we wtorek w mediach pojawiły się doniesienia, że w 51-osobowym sejmiku PiS ma 25 mandatów, a 1 mandat miał otrzymać przedstawiciel Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Konrad Rytel, ale po przeliczeniu głosów PKW podała ostatecznie, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 34,04 proc. głosów, a więc o jeden mandat mniej. 27,66 proc. Koalicji Obywatelskiej i 13,15 proc. poparcia dla PSL przekłada się łącznie na 26 mandatów, a to oznacza, że najbardziej prawdopodobna będzie w sejmiku mazowieckim współpraca właśnie tych dwóch ugrupowań - podobnie jak przez ostatnie 12 lat.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeśli koalicja z udziałem PO i PSL zostanie utrzymana, wówczas marszałkiem województwa pozostanie Adam Struzik z PSL, który swą funkcję sprawuje od 2001 r.

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama