Tłuszcz błogosławi Maryję

Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

publikacja 25.09.2017 14:02

Bukietami czerwonych róż powitali jasnogórski obraz przedstawiciele parafii Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Powitanie kopii jasnogórskiego wizerunku Maryi Powitanie kopii jasnogórskiego wizerunku Maryi
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

Z parafii Przemienieni Pańskiego 24 września samochód kaplica pojechał do drugiej parafii w Tłuszczu: Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Witali go kapłani, strażacy, członkowie wspólnot parafialnych i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Do kaplicy przy wznoszonym kościele cudowna ikonę nieśli na ramionach kolejno: ojcowie, matki, młodzież, członkowie Odnowy w Duchu Świętym i strażacy. Przed kościołem powitał ją biskup senior Kazimierz Romaniuk.

Uroczyście, bukietami czerwonych róż jasnogórską Panią powitał proboszcz ks. Piotr Ejsmont oraz przedstawiciele rodziców, młodzieży i dzieci. - Matko naszych serc i życia wyproś nam u Syna Swego łaskę mądrego i odpowiedzialnego życia. Ucz szczególnie młodych, że grzech nie jest nowoczesnością, ale okrutnym nieszczęściem. Broń nas przed lekceważeniem prawa Bożego, pomóż chodzić drogami przykazań, naucz nas szanować Dzień Pański. Otocz opieką nasze rodziny - niech będą ostoją miłości i pokoju. Bądź ratunkiem dla zagubionych na drogach życia - prosił proboszcz w imieniu całej parafii.

 W homilii bp Kazimierz Romaniuk nawiązał do pozdrowienia Archanioła Gabriela, który w czasie zwiastowania nazwał Maryję "błogosławioną między niewiastami". Podkreślił, że jako Polacy mamy swój udział w błogosławieniu Matki Najświętszej, poprzez głęboko zakorzenioną maryjność i szacunek na Tej, która dała światu Odkupiciela.

- W Kanie Galilejskiej Maryja wypowiedziała słowa, które powinny być w naszych sercach i umysłach: "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie". Do tego sprowadza się nasze chrześcijańskie życie: żebyśmy robili to, co nam nakaże Jezus - podkreślił duchowny.