• facebook
 • rss
 • Ave Maria w Dąbrówce

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 09.09.2017 11:49

  Tłumy wiernych przywitały Matkę Bożą w jednej z najstarszych parafii Mazowsza. Dąbrówka szczyci się tym, że w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego ochrzczony został Cyprian Kamil Norwid.

  Tłumy wiernych przywitały Ikonę Jasnogórską w parafii w Dąbrówce. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego to jedna z najstarszych wspólnot na Mazowszu. Powstała w roku 1442 dzięki biskupowi płockiemu Kazimierzowi, bratu księcia Bolesława IV, przez wydzielenie z parafii Klembów. Ale pierwsze wzmianki o osadnictwie na tych terenach pochodzą z przełomu XII i XIII wieku.

  Kopię Cudownego Wizerunku Matki Bożej powitał abp Henryk Hoser wraz z proboszczem parafii, ks. Andrzejem Piotrowskim. Tłumy wiernych, w tym strażacy oraz kobiety w regionalnych strojach, śpiewały na cześć Maryi pieśni i litanię, wprowadzając Ikonę do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, pochodzącego z 1875 r.

  W czasie uroczystości biskup warszawsko-praski udzielił 172 młodym sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

  - Tę datę musicie zapamiętać: 8 września 2017 roku to nie tylko święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku przypada w stulecie objawień fatimskich i w 300-lecie koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Dziś czcimy ją także jako Matkę Bożą Siewną. Jesteście glebą, na której Duch św. zasiewa swoje ziarno. Od was zależy, czy to ziarno wykiełkuje. Czy będzie się rozwijać w dorosłą roślinę waszej zdolności kochania, czyli wierności. Bo miłość mierzy się wiernością - tłumaczył abp Henryk Hoser w homilii. - Bóg nie odbiera nikomu wolności, ale nią obdarza. Jesteśmy tak wolni, że możemy realizować odległe cele. Im wyżej postawiony ten cel, tym życie jest piękniejsze - dodał.

   

  Nawiedzenie Ikony Jasnogórskiej w okolicy:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół