• facebook
 • rss
 • Zróbmy Maryjne EKG

  dodane 15.09.2017 09:01

  Msza św. dziękczynna zakończyła peregrynację kopii cudownego obrazu MB Częstochowskiej w parafii Wniebowstąpienia NMP w Kamieńczyku. Była to pierwsza parafia w dekanacie Jadowskim, którą nawiedziła ikona.

  Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Kazimierz Klepacki. Słowo do wiernych skierował o. Ignacy Kosmana, franciszkanin. Kaznodzieja zachęcił, by patrząc na Maryję uczyć się od niej pokory, cierpliwości, bycia dla innych, ufnej wiary. - Zróbcie sobie Maryjne EKG i zobaczcie dla kogo bije wasze serce - zachęcał.

  Na zakończenie Mszy św. parafianie w akcie zawierzenia raz jeszcze powierzyli się Bożej Rodzicielce. Podziękowanie za nawiedzenie przed Jasnogórskim obrazem złożył proboszcz parafii oraz przedstawiciele rodzin.

  Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja dookoła kościoła, następnie obraz wraz z peregrynującym ewangeliarzem został przetransportowany specjalnym samochodem-kaplicą do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej do Loretto.

  Parafia w Kamieńczyku została erygowana w XIII wieku. Początki obecnej świątyni sięgają roku 1896, kiedy to ks. prał. R. Filowski poświęcił kamień węgielny pod budowę obiektu. Projekt kościoła wykonał warszawski architekt Józef Pius Dziekoński. Świątynia powstała dzięki staraniom ks. Ludwika Budziszewskiego. Konsekracji kościoła dokonał abp Wincenty Popiel w roku 1903. Podczas II wojny światowej Kamieńczyk został spalony i odbudowany w latach 50-tych. Pańskiej.

  Na terenie parafii znajduje się grób Katarzyny i Piotra Wyszyńskich - dziadków kard. Stefana Wyszyńskiego. W 2014 r. został otwarty i poświęcony Dom Pamięci Prymasa Tysiąclecia.

  Matka Boża w okolicy:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół