• facebook
 • rss
 • 172 bierzmowanych przed Ikoną w Dąbrówce

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 09.09.2017 00:12

  - Nigdy nie zawiedziecie się na Maryi. Proście Ją, o co chcecie - mówił do 172 bierzmowanych chłopców i dziewcząt abp Henryk Hoser podczas nawiedzenia Cudownego Wizerunku w Dąbrówce.

  Chętnych do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej w Dąbrówce niedaleko Radzymina było tak wielu, że sakrament musieli przyjmować na raty, wychodząc ze świątyni, by zrobić miejsce kolejnym chętnym.

  Abp Henryk Hoser przez prawie pół godziny namaszczał czoła dziewcząt i chłopców, szepcząc słowa: "przyjmij znamię daru Ducha Świętego".

  Galerie zdjęć: pierwsza, druga, trzecia, czwarta.

  - Dziś otrzymujecie już trzeci sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego. Zapamiętacie ten dzień, gdy do Dąbrówki przybyła Najświętsza Maryja Panna w Jej obrazie nawiedzenia, w wiernej kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Wczoraj byłem na Jasnej Górze, modliłem się przed Nią także o was - zapewniał podczas homilii.

  - Dary Ducha św. zostają dziś złożone w waszych sercach, jako nieoszlifowane diamenty. Do was należy szlifowanie darów Ducha św., by zabłysnęły jak brylanty. Dziś możecie zwracać się do Najświętszej Maryi Panny, by te dary oświecały wasze życie i przenikały nie tylko świadomość i serce, słowa i czyny. Niech ten dzień będzie naprawdę dla was dniem waszego narodzenia do dojrzałego, odpowiedzialnego życia. Ona na was liczy, jest z wami, chce być waszą Matką na co dzień i Królową waszego życia. Nigdy się na Niej nie zawiedziecie, do każdej życiowej sytuacji możecie dopasować odpowiednie wezwanie Litanii Loretańskiej. Maryja nigdy nie będzie się wahała za wami wstawić, podobnie jak w Kanie Galilejskiej - mówił abp Henryk Hoser.

  Nawiedzenie Ikony Jasnogórskiej w okolicy:

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół