Nowy numer 42/2021 Archiwum

Zmarł pierwszy postulator procesu beatyfikacyjnego kard. Wyszyńskiego

Ks. prałat Marian Rola był wiceoficjałem Sądu Metropolitalnego Warszawskiego i dawnym rektorem Kolegium Polskiego w Rzymie.

W wieku 80 lat i w 56. roku kapłaństwa zmarł ks. prał. dr Marian Rola, sędzia Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

Urodził się w domu Tadeusza i Zofii z d. Wyrzykowskiej 8 grudnia 1941 r. w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1965 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w parafiach: Wiązowna, Domaniewice oraz Nowy Dwór Mazowiecki.

Doktorat z prawa kanonicznego obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był prefektem alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, a w latach 1986-2001 rektorem Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. 13 marca 2001 r. został mianowany postulatorem rzymskim w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego. Od 2002 r. był wiceoficjałem Sądu Metropolitalnego Warszawskiego. 11 kwietnia 2006 r. został prałatem Jego Świątobliwości.

Msza św. w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w piątek 24 września, o godz. 12.00 w kościele parafialnym św. Barbary w Warszawie, po czym Ciało zostanie pochowane na Cmentarzu Bródnowskim w grobach kapłańskich.

Ostatnio zmarli kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama