Nowy numer 9/2021 Archiwum

Był spowiednikiem warszawskiego seminarium. Pomagał w wielu parafiach

20 lutego, w wieku 72 lat, w 48. roku kapłaństwa zmarł ks. prałat Tadeusz Szczękulski, rezydent parafii pw. Świętej Rodziny w Jaktorowie, wyświęcony wraz z bł. ks. Jerzym Popiełuszką.

Ks. prałat Tadeusz Szczękulski urodził się 28 października 1948 r. w Ględowie (diec. pelplińska). Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1972 r. w Warszawie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, wraz z m.in. bł. ks. Jerzym Popiełuszką.

Posługę duszpasterską pełnił w parafiach diecezji warszawskiej m.in. w Milanówku, Starych Babicach, pw. Wszystkich Świętych oraz św. Barbary i Miłosierdzia Bożego w Warszawie, w Lesznie, a także w diecezji łowickiej, posługując jako wikariusz w parafii w Kiernozi oraz jako proboszcz w Pilawicach i Piątku.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Jaktorowie (ul. Warszawska 12), 24 lutego o godz. 11. Msza święta pogrzebowa będzie sprawowana w kościele parafialnym pw. św. Rocha w Jazgarzewie (ul. Główna 2) 24 lutego o 14.00. Śp. ks. Tadeusz Szczękulski zostanie pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu w Jazgarzewie.

Ks. prałat Tadeusz Szczękulski był wieloletnim spowiednikiem alumnów warszawskiego i łowickiego seminarium duchownego. Pełnił posługę audytora Sądu Biskupiego. Duszpastersko, jako rezydent, wspomagał warszawskie parafie. Na terenie obecnej diecezji warszawsko-praskiej śp. ks. prał. Tadeusz Szczękulski pracował jako rezydent parafii św. Patryka na Gocławiu (2007-2014). Zmarł na Covid-19.

Ostatnio zmarli kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama