Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przez 20 lat był proboszczem w Konstancinie-Jeziornie. Zmarł ks. Bogdan Jaworek.

30 listopada, w 61 roku kapłaństwa zmarł dawny proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Ks. Bogdan Jaworek urodził się 16 sierpnia 1936 roku w Jeziornie Oborskiej, na terenie dzisiejszego miasta Konstancin-Jeziorna.

"Na rozwój powołania do kapłaństwa miał ogromny wpływ śp. ks. Kanonik Eugeniusz Żelazowski z kościoła w Konstancinie. Urzekał mnie gorliwością i entuzjazmem kapłańskim, a także bezinteresownością i dyskretną pomocą, okazywaną biednym ludziom" - wspominał pięć lat temu na łamach "Wiadomości Powsińskich".

W 1959 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w parafii św. Wita w Karczewie k. Otwocka i w parafii św. Andrzeja Apostoła przy ul. Chłodnej, a w latach 1972-1992 proboszczem parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Konstancinie-Jeziornie. W latach 1992-1993 był duszpasterzem wśród Polonii w Londynie. Od 1999 r. mieszkał jako rezydent w parafii św. Elżbiety w Powsinie (sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej). Pełnił też funkcję kapelana sióstr felicjanek w Wawrze, wizytatora nauki religii w Warszawie, a także kapelana sióstr Rodziny Maryi w Woli Gołkowskiej w latach 1996-1998.

Msza św. pogrzebowa w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w sobotę, 5 grudnia, o godz. 11, w kościele parafialnym pw. św. Elżbiety w Warszawie-Powsinie, po czym Ciało zostanie przewiezione i złożone na cmentarzu w Skolimowie.

Ostatnio zmarli kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama