Nowy numer 21/2020 Archiwum

Zmarł ks. Artur Zawadka

Kapłan diecezji warszawsko-praskiej zmarł po ciężkiej chorobie nowotworowej. Miał 41 lat.

W szóstą Niedzielę Wielkanocną, 17 maja, w domu rodzinnym w Lipówkach w diecezji siedleckiej, po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł ks. Artur Zawadka. Kapłan diecezji warszawsko-praskiej, ostatnio rezydent parafii św. Aleksandra w Suwałkach, zmarł w wieku 41 lat, w 15. roku kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 2005 r. z rąk abp. Sławoja Leszka Głódzia. Jako neoprezbiter pracował w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie. W parafii w Suwałkach posługiwał od 2 kwietnia 2019 r. Był odpowiedzialny za Ruch Rodzin Nazaretańskich i Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 maja. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w parafii św. Józefa w Trąbkach (ul. Graniczna 3A) o godz. 13. Po niej nastąpi złożenie ciała Zmarłego na miejscowym cmentarzu.

Niedawno zmarli kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama