Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zmarł proboszcz z Rososzy

Ksiądz kanonik Dariusz Kruszewski miał 67 lat.

Kapłan zmarł 11 lutego, kilka dni przed swoimi 67. urodzinami. Proboszczem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rososzy był od 11 lat. Doprowadził do konsekracji tamtejszej świątyni w 2010 r., w 25. roku istnienia parafii. 

Ksiądz kanonik Dariusz Kruszewski urodził się 16 lutego 1953 r. w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1980 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Był wikariuszem w parafiach w: Grójcu, Krzemienicy, Budziszewicach, Rzeczycy, Mińsku Mazowieckim (parafia św. Antoniego); w warszawskich parafiach: Świętej Rodziny na Zaciszu, bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce, a następnie w Nadarzynie, Grodzisku Mazowieckim (NMP Nieustającej Pomocy), parafii NMP Królowej Świata na warszawskiej Ochocie, św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie i św.Stanisława Biskupa na Woli.

Pogrzeb kapłana odbędzie się 15 lutego o godz. 14 w Rososzy. Po Mszy św. nastąpi wyprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Niedawno zmarli kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama