Nowy numer 4/2023 Archiwum

Zmarł ks. Zbigniew Samboroski

Był wikariuszem kilku parafii podwarszawskich i warszawskich, a od 25 lat notariuszem Sądu Metropolitalnego Warszawskiego i rezydentem w parafii św. Barbary.

W wieku 70 lat, 26 kwietnia, zmarł ksiądz kanonik Zbigniew Samboroski. Urodził się w rodzinie Józefa i Ireny z d. Szczepańskiej w Grodzisku Mazowieckim. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1982 r. z rąk abp. Józefa Glempa.

Był wikariuszem w parafiach w Konstancinie, Babicach, Piastowie (par. MB Częstochowskiej), św. Jozafata na Powązkach, św. Marii Magdaleny na Ugorach, św. Barbary na Koszykach i św. Maksymiliana na Służewiu. Od 1990 r. był spowiednikiem alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Du­chownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Od 24 czerwca 1996 r. był notariuszem Sądu Metropolitalnego Warszawskiego i rezydentem w parafii św. Barbary.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 30 kwietnia o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Łącznej 1, po czym nastąpi przeniesienie ciała na stary cmentarz w Grodzisku Mazowieckim.

Ostatnio zmarli kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy