Nowy numer 4/2023 Archiwum

Zmarł ks. Ludwik Meyerholz, marianin z Pragi-Północ

Pracował w parafii MB z Lourdes jako wikariusz, a od 2005 r. przebywał w niej jako jej rezydent.

Prowincja Polska Zgromadzenia Księży Marianów zawiadomiła o śmierci ks. Ludwika Meyerholza MIC. Kapłan zmarł 13 kwietnia w Hospicjum Księży Orionistów w Wołominie w wieku 79 lat, po 60 latach życia w zgromadzeniu i w 52. roku kapłaństwa.

Urodził się 7 listopada 1941 r. w Grudziądzu. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego wstąpił w 1959 r. do Zgromadzenia Księży Marianów. Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1967 r. we Włocławku.

Przez lata posługi kapłańskiej pracował w mariańskich placówkach: Głuchołazy, Licheń, Warszawa Wileńska, Warszawa-Stegny, Warszawa-Marymont (był proboszczem i członkiem Rady Kapłańskiej Archidiecezji Warszawskiej, wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie). Następnie przez rok pracował w Bawarii w parafii St. Kanizjus w Augsburgu. Po powrocie do ojczyzny pracował jako proboszcz w parafii Wszystkich Świętych w Elblągu, tam też był diecezjalnym duszpasterzem rodzin, asystentem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, członkiem Rady Kapłańskiej, członkiem Rady Duszpasterskiej, spowiednikiem alumnów w Seminarium Diecezjalnym oraz ojcem duchownym dekanatu Elbląg Śródmieście. Od 2005 r. przebywał jako senior ponownie w Warszawie, w sanktuarium MB z Lourdes przy ul. Wileńskiej, wspierając braci cierpieniem i modlitwą.

18 czerwca 2017 r. dziękował Panu Bogu za 50 lat życia kapłańskiego w Zgromadzeniu Księży Marianów.

Pogrzeb odbędzie się 19 kwietnia w parafii Matki Bożej z Lourdes (ul. Wileńska 69). Po Mszy św. pogrzebowej o godz. 12 nastąpi przewiezienie ciała Zmarłego na Cmentarz Wawrzyszewski i złożenie w kwaterze mariańskiej.

Ostatnio zmarli kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy