Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • brunero
  27.04.2015 18:14
  brunero

  Kierując się dobrem duszpasterskim wiernych i chcąc uniknąć narażania katolików na pokusę złamania postu, biskupi ustalili , że w pierwszy piątek tegorocznego maja post nie obowiązuje.

  A co z innymi pokusami? Fajny sposób na radzenie sobie z pokusami wymyślili biskupi. Uzasadnienie też rewelacyjne. W wigilię Bożego Narodzenia post też nie obowiązuje, ale często można usłyszeć, że Kościoł zachęca wiernych do jego zachowania. A tu odwrotnie, rozciagamy na cały Boży dzień, najlepiej żeby nieszpory z jutrznią połączyć.

  doceń 2
 • Tatrzański
  27.04.2015 22:08
  Po nabożeństwie Wielkopiątkowym w pewnym klasztorze benedyktyńskim wierni mogli się posilić gulaszem z krówek, hodowanych w przyklasztornym gospodarstwie.

  A tu biskupi musieli dawać dyspensę… I to na 1 maja!!! Nie na piątek wielkanocny…

  Drogi polski Kościele! Po akcji plakatowej przeciw konkubinatom ten pomysł jest moim faworytem do dowcipu roku.
  doceń 1
 • Stanisław_Miłosz
  27.04.2015 22:21

  Nie ma się co żołądkować, Brunero. Biskupi dobrze wiedzą, że ta jedna trzecia szczerych katolików co ich nie stać na karkówkę nawet raz w tygodniu czy nawet od święta, jak już kupi w markecie serdelową lub jakiś podobny garmaż, to mięsa w tym albo nic, albo tyle że nie tylko żaden grzech, a można nawet powiedzieć, że spożycie tych wynalazków to heroiczne poświęcenie, umartwienie nawet.

  Znowóż ta reszta co ją na mięso stać, to w trosce o swoje zdrowie, jak nie ma możliwości jak za nazistowskiej i komunistycznej okupacji przemycić ze wsi zdrowej rąbanki, to też zamiast karkówki wybierze choćby makrelę lub szprota (albo ośmiorniczkę lub inną morską gadzinę), bo w tej kupnej karkówce czym tam została naszprycowana to tylko (oprócz szpryciarzy) dobry Bóg wie.

  Nie ma zatem co insynuować biskupom tego, czego na pewno w intencji nie mają.

   

  126
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy