Nowy Numer 29/2018 Archiwum
 • Mama Jasia
  24.07.2016 19:44
  Bardzo mi się podoba ten pomysł ze świętymi. Sama bym polazila. Za pokemonami mi się nie chce. To kto zrobi?
  doceń 3
 • M
  24.07.2016 21:41
  Panie Redaktorze,
  Nie wierzę w to co czytam. A Pan Redaktor pewnie jeszcze nie wie, że pokemony są umieszczone w kościołach i dzieci wyciągają telefony w trakcie Mszy św.? A radość z takich motywacji dzieci raczej napawa smutkiem, tym bardziej w przypadku dziennikarza w piśmie katolickim, niż do radości. Jestem zaskoczony :-(
  doceń 11
 • mrvn
  25.07.2016 10:53
  Nie, nie, nie.

  Czy nie wystarczy Panu, że coraz więcej ludzi wybiera się do świątyń wyłącznie w celu "zwiedzenia"? Jeśli był Pan kiedyś choćby w kościele Mariackim w Krakowie, nie mówiąc już o Notre Dame w Paryżu czy bazylikach Rzymu, miał Pan pewnie okazję zauważyć, że większość przybywających tam osób nie potrafi się nawet zachować, zachowuje się w środku jak w zwykłym pałacyku czy muzeum. Czy chciałby Pan dodać do tego jeszcze grupy ganiające za pokemonami?

  I jeszcze wskazywanie łapania pokemonów jako sposobu motywacji dziecka do pójścia na Mszę świętą... Pan redaktor wybaczy osobistą wycieczkę, ale motywowanie dziecka do pójścia na spotkanie z Najwyższym przez pokemona jest nie tylko krótkowzroczne, ale i bezcelowe. Bo jeśli dziecko idzie do kościoła żeby zebrać pokemona, to nie ma żadnego sensu, żeby zostało na Mszy świętej, szczególnie jeśli w okolicy są inne pokemony. To kompletne pomylenie pojęć. Nie mam dla Pana redaktora recepty, jak "zarazić" dziecko chęcią i potrzebą spotkania z Bogiem, ale kluczem wydaje mi się osobiste zaangażowanie, a na pewno nie próby przekupstwa.
  Życzę powodzenia w mierzeniu się z trudami wychowania, niech najlepszy Ojciec pomoże Panu w znalezieniu dobrego rozwiązania.
  doceń 5
 • Michał
  25.07.2016 13:35
  Ludzie zamiast szukać Chrystusa, biegają za wyimaginowanymi, wirtualnymi ludzikami. Apogeum głupoty jeśli chodzi o smartfony.
  doceń 3
 • Anna Panna
  25.07.2016 13:53

  Prostytutka też ma z religią niewiele wspólnego, ale jeśli stanie pod latarnią przed kościołem, to mężczyzna, który ją zabierze do samochodu chociaż w tle sobie kościół w niedzielę zobaczy.

  A bez niej by nie zobaczył.


  NOWA EWANGELIZACJAAAA!

  doceń 7
 • nex
  25.07.2016 23:53
  Moje dzieci też biegają za pokemonami, za moją wiedzą i zgodą. Do kościoła chodzą chętnie, niektóre służą do mszy (płeć męska). PokemonGo to w gruncie rzeczy uwspółcześniona forma dawnych harcerskich podchodów. Dla rozumnego gracza nie ma tu żadnego zagrożenia duchowego. Ale też żadnego naciąganego znaczenia ewangelizacyjnego.
  Pisze Pan: "Nie wiem, ile mojemu dziecku zostało w głowie i sercu z niedzielnej homilii." To co powinien Pan zrobić jako katolicki ojciec i głowa rodziny? Proste. Rozmawiać z dzieckiem na temat owej homilii.
  W moim domu jest tradycja, że w trakcie niedzielnego obiadu omawia się homilię z porannej mszy, dyskutuje o czytaniach. Na luzie i ciekawie. Każdy rzuca swoje przemyślenia, zazwyczaj są różne punkty widzenia. To wciąga w rozmowę małych, średnich i dużych.
  Myślę, że zamiast liczyć na "podmioty zewnętrzne" w wychowaniu religijnym swoich dzieci trzeba wziąć sprawę w swoje ręce. Panu redaktorowi polecam modlitwę do św.Józefa, patrona ojców i opiekuna rodzin o inspiracje w tej materii.
  doceń 3
 • Maria
  08.08.2016 09:03
  Artykuł tragiczny, widać ze p. redaktor nie załapał o co tak naprawdę chodzi, nie widzę w tej grze niczego edukacyjnego, to pokazuje jak mamy już zmanipulowane pokolenie poprzez media. Motywowanie dziecka pojściem do kościoła poprzez łapanie pokemona jest żałosne ....
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma