• facebook
 • rss
 • Obecność Maryi budzi w nas dobro

  dodane 08.10.2017 01:11

  Msza św. dziękczynna zakończyła wizytę kopii Jasnogórskiej ikony w wojskowo-cywilnej parafii św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim.

  - Z perspektywy naszego życia i naszej ojczyzny, mamy za co dziękować. Bóg, za pośrednictwem Matki Najświętszej, dokonuje w naszych sercach wiele przemian w wymiarze zarówno indywidualnym i społecznym - mówił ks. Mirosław Kalinowski.

  Kaznodzieja zwrócił uwagę, że „kiedy Matka Boża przebywa w Miński Mazowieckim, setki tysięcy ludzi modli się na granicach Polski - w dzień Królowej Różańca Świętego”. - Możemy powiedzieć, że jesteśmy w centrum tego wielkiego wydarzenia - tego szturmu do Matki Najświętszej, by u swego syna Jezusa Chrystusa wypraszała nam łaski - podkreślił duchowny.

  Cytując Jana Pawła II, zwrócił uwagę, że "nie ma takiego problemu prywatnego i społecznego, narodowego, którego z pomocą Różańca nie można rozwiązać”, gdyż "Pan Jezus nie odmówi żadnym prośbom swej Matki”.

  - Dobrze wiemy, że to wstawiennictwo Matki Najświętszej jest zawsze owocne w życiu każdego z nas. Dobrze wiemy, ile dobra budzi w nas obecność Maryi ile ludzkich uczuć, zrozumienia, łagodności, cierpliwości i miłosierdzia. Ile dystansu do siebie, do rzeczy tego świata - wymieniał.

  Kaznodzieja podziękował także parafianom za zaangażowanie podczas peregrynacji ikony. - Jest to wyraz dojrzałego życia chrześcijańskiego i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za tych, którzy przyjdą po nas. To jest piękne świadectwo wiary - mówił.

  Na zakończenie zachęcił, by na modlitwie być radosnym i wdzięcznym Bogu za wszystko, co dzieje się w naszym życiu.

  - Dziś chcemy dziękować za ten czas nawiedzenia. Radość, która jest radością Matki Najświętszej będzie opromieniowała naszą codzienność - powiedział.

  Żegnając cudowny wizerunek proboszcz zawierzył całą parafię Matce Bożej. Przedstawiciele rodzin przed cudowną ikoną przyrzekli "bronić życia", "świętości małżeństwa" i "przekazywać wiarę". Następnie w procesji wizerunek został przekazany następnej parafii. U zbiegu ulic Żwirki i Kazimierza Wielkiego powitał Go bp Marek Solarczyk oraz proboszcz parafii Narodzenia NMP.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół