Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zmarł ks. Henryk Boczek, kapłan o wielkim sercu

W kapłaństwie przeżył 59 lat. Był wieloletnim proboszczem w Goszczynie. Od 2017 r. był mieszkańcem Domu Księży Emerytów w Kiełpinie.

19 maja zmarł ks. kan. Boczek, przez prawie 20 lat proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Goszczynie. Od 2017 r. mieszkał w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie.

- Pracowałam z ks. Boczkiem ponad 20 lat, uczył religii w Szkole Podstawowej w Kozietułach. Prawy kapłan, o wielkim sercu dla najuboższych. Pomagał, ile mógł przy każdej nadarzającej się okazji. Bardzo pokorny i skromny, zatroskany o dusze, oddany Bogu, swojej parafii i ojczyźnie - wspomina pani Anna.

Henryk Boczek urodził się 2 kwietnia 1939 r. w Chąś­nie koło Łowicza, w rodzinie Józefa i Stefanii z d. Pietrzak. Zdobył tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubel­skim w 1975 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1963 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Jako wikariusz pracował w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy, w parafii Wniebowzięcia NMP w Skierniewicach, a także w parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim (1966-1970) oraz w warszawskich parafiach: Opatrzności Bożej na Rakowcu, Świętej Rodziny na Zaciszu (1974-1975) i Matki Bożej Loretańskiej na Pradze (1976-1982). W 1998 r. został odznaczony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu. Był proboszczem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeruzalu Skierniewickim i św. Michała Archanioła w Goszczynie, na starym trakcie z Grójca do Nowego Miasta, gdzie proboszczował w latach 1990-2009. Był także bu­downiczym kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dylewie.

Msza św. pogrzebowa za zmarłego kapłana zostanie odprawiona w bazylice katedralnej w Łowiczu 23 maja o godz. 11.30, po czym ciało ks. Henryka złożone zostanie na miejscowym cmentarzu.

Ostatnio zmarli kapłani:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast