• facebook
 • rss
 • Matka Pokoju w Mrozach

  dodane 13.10.2017 10:50

  - Radość ze spotkania z Maryją może wciąż trwać - przekonywał wiernych parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus o. Piotr Prauzner-Bechcicki Omi.

  Msza św. dziękczynna zakończył wizytę kopii Jasnogórskiej Ikony Matki Bożej w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

  W homilii o. Piotr Prauzner-Bechcicki Omi zwrócił uwagę na ogromną radość, która towarzyszy spotkaniu z Matką. - Ona nie musi się kończyć, chociaż odjedzie kopia wizerunku Pani Jasnogórskiej - przekonywał.

  Misjonarz - zachęcając do radosnego stylu życia - zwrócił uwagę na przesłanie Maryi, które zostawiła trójce pastuszków w Fatimie. - To właśnie tam Matka Boża pokazała, co robić, żeby była w nich duchowa radość. I takim podstawowym przesłaniem, jakie Matka dała nam w Fatimie i przypomina o nim w każdym innym wizerunku jest: "Jeśli chcesz być człowiekiem radosnym, pójdź przez życie drogę pokoju” - mówił.

  Kaznodzieja przypomniał prośbę Maryi, by ofiarować się jej Niepokalanemu sercu. - Kto to uczyni doświadczy pokoju, a co za tym idzie radości. Ofiarowanie się Matce bożej zawsze przynosi owoce - zauważył.

  Mówiąc o owocach zawierzenia podał przykład Portugalii - pierwszego kraju, który w 1931 r. zawierzył się Niepokalanemu sercu Maryi i Jana Pawła II. - Jan Paweł II był człowiekiem pokoju, potrafił zjednoczyć ludzi różnych religii, od niego emanował pokój - zwrócił uwagę.

  Kaznodzieja prosił, by nie tylko zawierzać się Matce Bożej, ale w codziennym życiu stawać się ludźmi pokoju. Pokój mamy wprowadzać w trzech obszarach: w relacji z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem.

  - Ten pokój z Bogiem będzie wystawiany na próbę, przez różne pokusy, zniechęcenie, złośliwe komentarze. Na próbę będzie nas wystawiał szatan, który jest siewcą niepokoju, który pragnie rozbić pokój w nas. I o to będzie trzeba walczyć, przez trwanie w łasce uświęcającej, radykalne podążanie za przykazaniami Bożymi, przez konkretną formację własną, to jest proces na całe życie - mówił misjonarz.

  - Maryja zaprasza nas, byśmy byli ludźmi pokoju. Zróbmy wszystko, by odpowiedzieć na ten apel Matki, by móc powiedzieć: jestem człowiekiem pokoju, w rodzinach w pracy - zakończył.

  Parafinie ze wzruszeniem pożegnali cudowną ikonę, która rozpoczęła nawiedzenie w sąsiedniej parafii w Cegłowie.

  Czytaj także:

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół