• facebook
 • rss
 • Bp Kamiński: Weźcie do siebie Matkę

  dodane 13.10.2017 12:53

  Nowy biskup diecezji warszawsko-praskiej powitał cudowną ikonę w Cegłowie.

  Maryja został powitana pocałunkami. Na kopii Jasnogórskiego obrazu złożyli go biskup koadiutor Romuald Kamiński oraz ks. Dariusz Cempura, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela i św. Andrzeja w Cegłowie.

  W procesji kopia ikony została wniesiona do poźnogotyckiego kościoła. Powitali ją przedstawiciele trzech pokoleń rodzin. Kwiaty przed obrazem złożyła także delegacja z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach, gdzie gościł wizerunek.

  - Chcemy Ciebie ugościć dobrymi uczynkami i postanowieniami - witał Maryję proboszcz.

  Peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej - Cegłów (12 X 2017 r.)
  Salve TV

  Mszy św. rozpoczynającej peregrynację przewodniczył bp Romuald Kamiński. W homilii, odnosząc się sceny spod krzyża, gdy Jan wziął do siebie Maryję, wyjaśnił, co znaczą te słowa. - Wziąć do siebie Matkę to znaczy przyjąć całe Jej przesłanie. Posłannictwo Maryi zawiera się w słowach: "Czyńcie wszystko cokolwiek syn mój wam powie” - zwrócił uwagę biskup.

  Zaznaczył, że czas peregrynacji to czas szczególny, w którym nie potrzeba "wielkiej teologii”, ale wpatrywania się w Maryję, jak uczeń w nauczyciela - "śledząc każdy Jej gest”.

  Dla przykładu kaznodzieja podał scenę Zwiastowania. - Maryja należała do tych osób, które miały słuch wyczulony na Boga. Dziś mamy duży problem ze słuchaniem w świecie mamy ogromny harmider informacyjny, informacje biorą nas w niewolę. Jesteśmy głusi, nie umiemy wydobyć z tego Słowa Bożego. Bóg mówi delikatnie - zwrócił uwagę biskup. Zaznaczył także, że ogromną rolą w słuchaniu głosu Boga odgrywa sumienie.

  - Rozważając scenę Zwiastowania ile mamy zadań, które daje nam Maryja - mówił biskup.

  Parafian z Cegłowa zaprosił, by podczas tego szczególnego czasu nawiedzenia pobyć z Maryją "sam na sam”.

  Czytaj także:
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół