Dla wielu był początkiem wielkiej przygody z wiarą. "Głoszę dobrą nowinę o Bogu, który jest miłością. Biada mi, gdybym tego nie robił" - mówił o sobie.
Ksiądz Pawlukiewicz był cenionym rekolekcjonistą.
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
Ks. Pawlukiewicz był autorem kilkunastu książek. Jego homilie i nauki rekolekcyjne publikowane na YouTube notowały rekordowe liczby odsłon. Ubarwiając swoje wystąpienia licznymi anegdotami i przykładami z życia. Wiele razy powtarzał, że Polsce bardzo dużo ludzi pochopnie osądza i oskarża innych.
- Najwięcej w Polsce mamy sędziów. Ludzie siedzą przed telewizorami i mówią: ten pajac, ten winny, ten niewinny, sześć lat karceru, zamknąć go. Mówimy: mój mąż jest niedobry, dyrektor niedobry, znam go, tyle lat z nim pracuję. Prokuratorów mamy dużo – mówił podkreślając, że Jezus kategorycznie zabronił ludziom sądzić innych.- Lubimy być lepsi, nawet jak jesteśmy bardzo nie lepsi. Nie wolno nam osądzać drugiego człowieka, bo go nie znamy. My stwarzamy rzeczywistość i widzimy to, co chcemy. Tylko Jezus ma prawo nas sądzić, bo tylko On jeden nas zna. Porównuj się do Pana Boga, do świętych – zalecał.
Książka ks. Piotra Pawlukiewicza „Wstań. Albo będziesz święty, albo będziesz nikim” (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak / Wydawnictwo RTCK) otrzymała w ubiegłym roku nagrodę XXV Targów Wydawców Katolickich. "To wyjątkowy poradnik dochodzenia do osobistej świętości. Zestaw pouczających wskazówek, jak radzić sobie z wewnętrznymi i zewnętrznymi kryzysami, jak nie poddawać się duchowej słabości, jak skutecznie zmierzać do obranego celu. Prawdziwe źródło mądrości, które warto wprowadzać w swoim codziennym postępowaniu, bo jak wytrwale przekonuje autor, świętość jest bez dwóch zdań ekstra i powinna kręcić każdego z nas. To lektura idealna zwłaszcza dla nastoletnich czytelników, bo świętość to po prostu odwaga, której młodym ludziom przecież nie brakuje" - brzmiało uzasadnienie.
„Katolik BMW” | ks. Piotr Pawlukiewicz Maskacjusz TV
- Jego homilie przyciągały do kościołów tłumy - wspomina ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej. - Msza św. pogrzebowa odbędzie się 25 marca o 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście. Planujemy transmisję online. Ciało zmarłego Kapłana zostanie następnie złożone na Cmentarzu Powązkowskim - zapowiedział ks. Śliwiński.