• facebook
 • rss
 • Otwock: Miejsce Matki jest przy dziecku

  dodane 13.11.2017 10:49

  Łzy wzruszenia popłynęły, gdy cudowny wizerunek ukazał się wiernym parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku.

  Kiedy cudowna ikona przyjechała do bram parafii wszyscy uklęknęli. Płynęły łzy wzruszenia. Wizerunek na powitanie ucałował proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego oraz bp Romuald Kamiński.

  Maryja niesiona na ramionach mężczyzn, sióstr zakonnych i harcerzy została wniesiona do odświętnie udekorowanego kościoła. Dziesiątki oczu wpatrzone było w Matkę, a Ona niesiona na feretronie - miało się wrażenie, że z każdym chce się spotkać. Niektórzy ukradkiem dotykali ramy obrazu.

  Wniesiona do kościoła zajęła honorowe miejsce. Delegacja z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, która poprzednio gościła obraz złożyła kwiaty. Słowa powitania skierował proboszcz parafii ks. Krzysztof Wojda, SAC.

  - Maryjo, przychodzisz do nas jako Matka, a miejsce Matki jest zawsze przy dziecku. Przybywasz jako Matka, by być razem z dziećmi, z tymi, którzy wiernie podążają za Jezusem, ale także z tymi dziećmi, które się zagubiły. Przybywasz jako Matka, by wsłuchać się w głos Twoich dzieci, Maryjo, przychodzisz jako Matka, aby pocieszyć, podnieść na duchu, pocieszyć, aby pouczyć, wskazać drogę, a jeśli jest taka potrzeba, aby napomnieć i skarcić twoim matczynym słowem, pełnym czułości i zatroskania - mówił.

  - Maryjo zapraszamy Cię, nie tylko w progi tej świątyni, ale także w progi świątyni naszego życia, takiego, jakie ono jest. Życia, radość, szczęścia, zwycięstw, ale i potknięć, upadków, życiowych porażek, życia pełnego trosk, obaw i niepokojów - dodał.

  Maryję w progach świątyni powitali także rodzice oraz młodzież i dzieci.

  "Błogosławioną zwać mnie będą wszystkie narody” - ten fragment z Ewangelii św. Łukasza przytoczył bp Kazimierz Romaniuk podczas homilii Mszy Św. inaugurującej przybycie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

  Biskup mówił, że Ewangeliści zanotowali niewiele słów Matki Bożej, ale te słowa mają niezwykłe znaczenie, także teologiczne. - Błogosławioną zwać mnie będą wszystkie narody, a więc dzieje kultu Maryjnego zostały niejako złożone przez Matkę Najświętszą w nasze ręce - zwrócił uwagę.

  Biskup podkreślił także rolę Ducha Świętego, zapoczątkowującą maryjny kult. Rolę Trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej odniósł także w kontekście osoby Maryi, a również mogło konotować w stosunku do parafii, która jest pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego.

  Kaznodzieja zwrócił uwagę, na wielkie przesłanie, które zostawiła nam Maryja w Kanie Galilejskiej, które jest jednocześnie przesłaniem skierowanym do całego Kościoła: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

  Na zakończenie przypomniał prośbę Jezusa z Krzyża, a jednocześnie nasze zobowiązanie - by wziąć Matkę do siebie.

  Czytaj:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół