• facebook
 • rss
 • Maryjo, będziemy lepsi

  dodane 18.11.2017 12:33

  Deklarowali wierni w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku, kiedy nawiedził ich jasnogórski obraz.

  Witając Matkę Bożą, proboszcz parafii porównał nawiedzenie ikony do wywiadówki, na którą wybierają się nasze mamy. - Co zobaczymy w Twoich oczach Maryjo? Czy dumę, radość, wstyd i naganę, czy upomnienie? Ale zawsze miłość. [...] Kiedy, Maryjo, spojrzysz na nas, na nasze słabości i radości, z naganą i z dumą, wiedz, że ta wywiadówka nie pozostanie bezowocna - Będziemy odrabiać zadaną lekcję najlepiej jak potrafimy, nie tylko dzisiaj, nie tylko jutro, to jest wydarzenie jedno na wiele lat, a może i na całe życie. Ale Ty nam zawsze, Maryjo, będziesz nam błogosławić, troszczyć się o nas i nam przebaczać - mówił.

  Przypomniał, że właśnie dziś mija 77. dzień peregrynacji ikony w diecezji warszawsko-praskiej. Zwrócił także uwagę, że Maryja także przebacza nam 77 razy i więcej, bo doskonale potrafiła wypełnić to, czego oczekiwał od Niej Jej Syn. - Obiecujemy Ci, Maryjo, że nie będziemy tacy sami przed Twoją wizytą, jak i po - mówił w imieniu parafian.

  Słowa powitania skierowały także rodziny, a delegacja z parafii bł. Ignacego Kłopotowskiego złożyła pod ikoną kwiaty.

  - Kiedy oczekiwaliśmy na przybycie obrazu w kopii cudownego wizerunku jasnogórskiego, nad nami [...] był ten cudowny napis: "Witaj, Matko Boga" - brzmiały początkowe słowa bp. Marka Solarczyka podczas homilii wygłoszonej w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku.

  Biskup mówił o czci do Niepokalanego Serca Maryi i o Sercu Jezusa. - Tak mówi nauka, że serce dziecka zaczyna samodzielnie bić od dwudziestego pierwszego dnia od poczęcia. To, co teraz powiem, to jest moja koncepcja: A któż z nas ma pewność, że to wejście do Elżbiety nie było dwudziestego pierwszego dnia od Zwiastowania? - pytał hierarcha.

  Następnie nawiązał do sceny Nawiedzenia świętej Elżbiety i spotkania Jezusa Chrystusa pod Sercem swej Matki ze świętym Janem Chrzcicielem pod sercem świętej Elżbiety. Biskup zwrócił uwagę, że Maryja przychodząc, niesie nam moc Ducha Świętego, moc Boga.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół