• facebook
 • rss
 • Maryjo, przyrzekamy modlić się w naszych rodzinach

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 27.11.2017 22:44

  Doba nawiedzenia i tyle obietnic. Przed cudowną jasnogórską ikoną proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Józefowie długo przedstawiał Maryi duchowe dary.

  Msza św. dziękczynna zakończyła dobę nawiedzenia w parafii MB Częstochowskiej w Józefowie. Spotkanie z Maryją poprzedziły tygodniowe rekolekcje, które dla parafian wygłosił o. Romuald Kszuk, ze Zgromadzenia Ojców Szensztackich.

  W homilii przypomniał o obowiązku codziennej rodzinnej i małżeńskiej modlitwy.

  - Maryja uśmiechnęłaby się jeszcze bardziej, gdybyśmy podjęli święty obowiązek wspólnej rodzinnej, małżeńskiej modlitwy. Dopóki się to nie stanie, Ona będzie ciągle smutna i ciągle zatroskana. Bo modlitwa jest tym pierwszym aktem komunikacji z Bogiem, konsultacją z Nim - wyjaśnił.

  Kaznodzieja zwrócił uwagę, by właśnie na modlitwie prosić Boga, by Jego wola wypełniła się w życiu osobistym i rodzinnym. Przypomniał także, że człowiek nie dojdzie do pełni świętości, jeśli nie będzie mieć Boga jako Ojca i Maryi jako Matki.

  Na zakończenie kaznodzieja zacytował orędzie Jana Pawła II skierowane w 2003 r. do młodych: "Zawierzcie się Maryi z pełną ufnością, a jaśnieć będziecie pięknem Chrystusa”.

  - Maryja do niczego innego nie dąży, chce mam pomóc swoim wstawiennictwem, swoją łaską, abyśmy się w pełni przyoblekli w Chrystusa. I takich owoców tej peregrynacji wam życzę - zakończył.

  Następnie słowa pożegnania skierowali do Maryi przedstawiciele parafii. Proboszcz, ks. Kazimierz Gniedziejko, prosił Matkę, by wyjednała nam łaskę zrozumienia, czym tak naprawdę jest grzech. A także pomogła powstawać z upadków. - Wyrwij nas z naszych nałogów, lekkomyślności, pijaństwa, lenistwa i nieczystości, które ranią serce Twojego Syna i Twoje. A nam ciążą bardziej niż kajdany niewoli - mówił.

  W imieniu parafian przyrzekł, że wezwanie Maryi do modlitwy - nie tylko indywidualnej, ale i całych rodzin nie pozostanie bez echa. - Obiecujemy wprowadzić w naszej parafii zwyczaj modlitwy całej rodziny - mówił przed obrazem proboszcz.

  Docenić dar Eucharystii, częściej nawiedzać Najświętszy Sakrament, odmawiać różaniec, kochać każde życie… - to tyko niektóre obietnice złożone w tych ostatnich chwilach pobytu Matki w parafii.

  Po uroczystym Apelu Jasnogórskim obraz, na ramionach strażaków został wyniesiony ze świątyni do samochodu-kaplicy, by udać się w wędrówkę do sąsiedniej parafii.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół