• facebook
 • rss
 • Matko, doba to tak krótko...

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 30.11.2017 00:14

  - Tak jak Maryja, nieście innym Jezusa - zachęcał bp Marek Solarczyk w parafii św. Pawła Apostoła w Zakręcie.

  Wieczorem 29 listopada jasnogórska ikona przybyła do parafii św. Pawła w Zakręcie, rozpoczynając tym samym peregrynację po parafiach dekanatu Sulejówek. Powitali ją: bp Marek Solarczyk, proboszcz ks. kanonik Tadeusz Firysiuk, duchowieństwo dekanatu oraz parafianie. Wśród tych ostatnich sporą grupę stanowili kandydaci do bierzmowania oraz ich świadkowie.

  Do nawiedzenia kopii cudownego wizerunku z Jasnej Góry parafia przygotowywała się podczas czterodniowych misji świętych, prowadzonych przez o. Sylwestra Kopyta OSPPE. 

  GALERIA Z NAWIEDZENIA I BIERZMOWANIA - TUTAJ

  W homilii bp Marek Solarczyk zachęcał do dziękowania Matce Bożej za to, że potrafimy w naszym życiu dostrzec Boga, wsłuchiwać się w Jego Słowo. Odwołując się do postaci patrona parafii św. Pawła, zaznaczył, że od momentu, gdy Szaweł usłyszał głos Pana, zaczęła się w nim duchowa przemiana. Dopiero po trzech dniach, kiedy na polecenie Jezusa, nad niewidomym Szawłem, pomodlił się Ananiasz, apostoł odzyskał wzrok, został napełniony Duchem Świętym i przyjął chrzest. A potem poszedł do synagogi i odważnie głosił chwałę Chrystusa.

  - Szaweł potrzebował trzech dni. A dla nas niech ta jedna doba nawiedzenia obrazu Matki Bożej  przyniesie w naszym życiu taką chęć i pragnienie życia, odnowionego, głębszego. Oby każdy z nas wyszedł stąd dzisiaj z nowym nastawieniem i tęsknotą za tym, co Boże - mówił biskup.

  Zachęcał, by tak jak brzemienna Maryja poszła z dobrą nowiną do swojej krewnej Elżbiety, odważnie iść do innych z darem Boga. 

  - Wejście Maryi do domu Elżbiety, Jej pozdrowienie, łaska, była darem, który sprawił, że także Elżbieta i rozwijający się w jej łonie Jan Chrzciciel doświadczali mocy Boga, mocy Ducha Świętego. Zdajmy sobie pytanie: co możemy zrobić, żeby rzeczywiście w naszym życiu dokonała się ta prawda, która zrealizowała się w życiu Maryi? - powiedział biskup.

  W trakcie Mszy św. biskup udzielił 23 osobom sakramentu bierzmowania.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół